Kursy języka ogólnego - LinguaCity - Centrum Obsługi Językowej, Katowice
Centrum Obsługi Językowej

Lingua Classic

Kursy języka ogólnego

Wieloletnia obecność na rynku pozwoliła nam poznać oraz zrozumieć potrzeby i oczekiwania naszych Kursantów. To ułatwiło nam stworzenie i wielokrotne przetestowanie kompleksowego programu Lingua Classic adresowanego do osób dorosłych. Oferta programu Lingua Classic obejmuje aż 30 języków obcych, w tym również naukę języka polskiego dla obcokrajowców.

Oprócz języków popularnych, takich jak angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański czy włoski, uczymy też chińskiego, arabskiego, chorwackiego, fińskiego, flamandzkiego, norweskiego, japońskiego, szwedzkiego, ukraińskiego, tureckiego i wielu innych.

Każdego języka z oferty LinguaCity mogą się Państwo uczyć także w trybie indywidualnym oraz online.

Stawiamy na indywidualność naszych słuchaczy i zawsze staramy się dostosować treści i sposób nauczania do ich potrzeb i możliwości. Na życzenie klienta oferujemy zajęcia prowadzone przez native-speakerów lub dwóch lektorów (system tandem). Zapewniamy elastyczność w doborze godzin i dni zajęć. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę (oferujemy także zajęcia po godz. 21 oraz weekendowe). Dojeżdżamy do siedziby Klienta. Korzystamy z najlepszych materiałów dydaktycznych. Stosujemy nowoczesne techniki multimedialne, by zwiększyć efektywność naszych kursów, posługujemy się platformą e-learningową.

Niezależnie od wybranego języka, naukę można podjąć na każdym poziomie zaawansowania. Szczególną opcją w programie Lingua Classic są kursy specjalistyczne, które obejmują wybrany, wąski zestaw zagadnień (np. język medyczny czy biznesowy) lub kursy przygotowujące do samodzielnego życia za granicą (np. wakacyjne lub intensywne). Przygotowujemy również do międzynarodowych egzaminów, których zdanie pozwoli uzyskać wymarzony certyfikat.

Nasze kursy mogą się odbywać:

  • w siedzibach Klientów;
  • w siedzibie LinguaCity;
  • w miejscach wskazanych przez Kursantów.

Dlaczego LinguaCity?

Indywidualność

Stawiamy na indywidualność naszych słuchaczy i zawsze staramy się dostosować treści i sposób nauczania do ich potrzeb i możliwości. Na życzenie klienta oferujemy zajęcia prowadzone przez native-speakerów lub dwóch lektorów (system tandem).

Elastyczność

Zapewniamy elastyczność w doborze godzin i dni zajęć. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę (oferujemy także zajęcia po godz. 21 oraz weekendowe). Dojeżdżamy do siedziby Klienta

Jakość

Korzystamy z najlepszych materiałów dydaktycznych. Stosujemy nowoczesne techniki multimedialne, by zwiększyć efektywność naszych kursów, posługujemy się platformą e-learningową.

Otwartość

Naszym standardem są kameralne grupy pozwalające na częsty, indywidualny kontakt lektora z kursantem w trakcie każdych zajęć. Osoby o wyjątkowych oczekiwaniach zapraszamy na zajęcia indywidualne. Jesteśmy otwarci na propozycje i uwagi naszych Klientów, dlatego często wprowadzamy nowe rodzaje kursów dostosowane do ich konkretnych potrzeb.

Przyjazna atmosfera

W LinguaCity dbamy o to, by nauka nie sprowadzała się do żmudnego wykonywania ćwiczeń gramatycznych, lecz aby była porywającą przygodą. Na zajęciach panuje przyjazna atmosfera, a każdy słuchacz jest pod stałą opieką lektora. Uczestnicy kursu mogą indywidualnie konsultować swoje pytania i problemy językowe.

Sprawdzanie postępów

Do zadań lektora należy także ciągła i systematyczna kontrola postępów w nauce każdego z kursantów – dlatego przeprowadzane są okresowe testy kontrolne, a po semestrze nauki kursant otrzymuje przygotowany specjalnie dla niego raport z postępów w nauce.

Profesjonalna kadra

Pracownicy zatrudnieni w LinguaCity wyróżniają się solidnym akademickim przygotowaniem (wielu z nich ma stopień naukowy doktora) oraz wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języków.

Tradycja

Uczestnicząc w programie Lingua Classic, wybieracie Państwo jakość zbudowaną na dobrej tradycji.

Jaki język chcesz poznać?

Dostępne języki obce

Każdy moment jest dobry, by podszlifować swoją znajomość języków obcych lub nauczyć się zupełnie nowego języka. Właśnie w tym celu powstały kursy językowe dla dorosłych. Ogromnym plusem jest przede wszystkim bogata oferta języków - w tym języków niszowych. W dzisiejszych czasach, gdy podróżujemy niemal po całym świecie, warto znać języki obce, które pozwolą nam się porozumiewać w danym miejscu. Wiele dorosłych osób decyduje się także na emigrację zarobkową. Bez względu na to, czy jest ona krótkoterminowa, czy długoterminowa, warto się do niej odpowiednio przygotować. Wiadome jest, że im większe umiejętności, tym większa szansa na dostanie lepszej pracy. Nie warto stracić swojej szansy.

Co istotne, zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych lektorów, w tym native speakerów czy egzaminatorów językowych. Możesz rozwijać swoje umiejętności językowe wielopłaszczyznowo. Nie tylko nauczysz się pisać i czytać w wybranym języku obcym, ale także będziesz swobodnie się komunikować. Kursy językowe dla dorosłych adresowane są dla każdego, bez względu na poziom. Oferta obejmuje kursy na wszystkich poziomach zaawansowania, dlatego zarówno początkujący, jak i ci, którzy mieli już styczność z językiem, mogą wybrać odpowiedni poziom dla siebie.

Portrait of a multi ethnic business team.
team-header

Czy warto wybrać kursy językowe dla dorosłych?

Zalet kursów językowych jest mnóstwo. Przede wszystkim, są to zajęcia grupowe, a więc uczniowie mogą motywować siebie nawzajem, uczą się porozumiewania w obcym języku i współpracują ze sobą. Jednocześnie grupy są na tyle małe, że każdemu poświęcona jest uwaga. Dla osób, które chcą szybciej nauczyć się języków, przygotowana jest bogata oferta zajęć dodatkowych. Lekcje odbywają się o różnych porach, dlatego bez trudu można dopasować zajęcia do swojego grafiku. Każdy z uczniów otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie kursu, co ma ogromne znaczenie na rynku pracy. Podczas kursu poruszane są ciekawe tematy, dzięki czemu nauka nigdy się nie nudzi i mamy motywację, by chodzić na kolejne zajęcia.

Kursy języka ogólnego

LinguaCity to szkoła językowa, która proponuje bardzo szeroki wybór różnego rodzaju kursów. Są wśród nich takie konwersacyjne, specjalistyczne, biznesowe i wiele innych. W naszej ofercie nie mogło też zabraknąć oczywiście po prostu kursów ogólnych. Charakteryzują się one tym, że nauka w ich trakcie skupiona jest na wszystkich umiejętnościach językowych (czytanie, pisanie, słuchanie, mówienie) po równo, a uczniowie zapoznają się z wszelkimi istotnymi zagadnieniami (leksykalnymi, gramatycznymi itp.) po kolei.

W naszej szkole w ramach kursów ogólnych możesz się uczyć aż trzydziestu różnych języków. Są wśród nich zarówno te najpopularniejsze (np. angielski, francuski), jak i takie o wiele rzadsze (koreański, macedoński). Każdy z nich dostępny jest na różnych poziomach – od najbardziej podstawowego, aż po zaawansowany. Ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi klienci są różni i mają różne potrzeby, staramy się w maksymalnym stopniu dostosować do wymagań każdego z nich. Dlatego też proponujemy aż kilka trybów nauki – indywidualny, grupowy, a także online. Również, jeżeli chodzi o czas trwania kursów, zapewniamy dużą elastyczność – oferujemy warianty całoroczne i kilkumiesięczne, a nawet zaledwie kilkutygodniowe. Skontaktuj się z nami i opowiedz nam o swoich potrzebach, a na pewno wspólnie znajdziemy odpowiednie rozwiązanie!

Jednak LinguaCity to przede wszystkim ludzie – wyjątkowi, ambitni oraz profesjonalni. Każdy z naszych lektorów ma ogromne doświadczenie i szeroką wiedzę oraz duży talent do jej przekazywania. A takie połączenie to recepta na sukces! Zapraszamy!

32 726 27 78