Kursy dla młodzieży - LinguaCity - Centrum Obsługi Językowej, Katowice
Centrum Obsługi Językowej

Kursy dla młodzieży

Lingua Future

Lepszy start w dorosłość

Unikatowy program Lingua Future stworzony z myślą o młodzieży w wieku od 12 do 19 roku życia zapewnia lepszy start w dorosłość. W dobie internetu, podróży do różnych zakątków świata, możliwości podejmowania studiów lub pracy za granicą oraz wysokich wymagań, które stawia współczesny rynek pracy, znajomość języków obcych otwiera ogromne możliwości. Warto więc już teraz zainwestować w przyszłość. Inwestować… przyjemnie. Nauka języka obcego to okazja do spotkania ciekawych ludzi, poznania różnych kultur i odkrycia w sobie nowej pasji.

Wybierz najlepsze Centrum Językowe

Kursy językowe dla młodzieży

Dlaczego LinguaCity?

Atuty programu Lingua Future

Bogata oferta języków, w tym języki niszowe

Język angielski, język niemiecki, język hiszpański, język włoski, język szwedzki, język arabski, język japoński, język chiński, język koreański.

Wykwalifikowani lektorzy

Angażuje wykwalifikowanych i doświadczonych lektorów (native speakerów, egzaminatorów językowych). Naszą ekipę tworzą osoby, które stale się rozwijają i lubią pracę z młodymi ludźmi.

Różne poziomy

Jest adresowany do każdego młodego człowieka bez względu na poziom językowy (oferta obejmuje kursy na wszystkich poziomach zaawansowania).

Interdyscyplinarność

Celem projektu jest nie tylko językowy, ale i holistyczny rozwój ucznia (wiedza z zakresu innych kultur, wiedza przyrodnicza, zdolności manualne, zdolności artystyczne, umiejętność pracy zespołowej).

Aktywizuje umysł i emocje

Rozwija aktywność artystyczną oraz zdolność do logicznego myślenia.

Twórcza zabawa oraz ciekawe i potrzebne tematy

Bazuje na twórczej zabawie. Poruszane tematy są ciekawe, potrzebne i niebanalne. Po prostu angażują emocjonalnie oraz intelektualnie.

Wartościowy program

Jest znacznie bogatszy niż podstawa programowa w szkołach ogólnych, daje więc zdecydowanie szybsze i większe efekty kształcenia.

Przygotowanie do egzaminów

Zapewnia przygotowanie do egzaminu maturalnego, jak również międzynarodowych egzaminów językowych (FCE, CAE, ZDaF, egzamin z języka polskiego dla dzieci i młodzieży).

Innowacyjne rozwiązania

Wykorzystuje innowacyjne rozwiązania z zakresu glottodydaktyki, urozmaicone zadania, nowoczesne pomoce dydaktyczne, nową technologię. W ramach kursów szkoła zapewnia m.in. starannie wyselekcjonowane podręczniki o angażujących treściach; dostęp do platformy e-learningowej; tablicy interaktywnej.

Indywidualne podejście

Grupy są kameralne: od 5 do 10 osób.

Elastyczność

To Ty decydujesz, czy korzystasz z bogatej oferty zajęć dodatkowych.

W stronę wartości humanistycznych

Szacunek do innych, odpowiedzialność, przyjaźń, empatię.

Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu

Podstawy metodyczne

W nauczaniu wykorzystujemy zmodyfikowaną przez zespół LinguaCity metodę komunikacyjną. Podobnie jak w standardowej metodzie komunikacyjnej celem zajęć jest rozwinięcie umiejętności wymiany informacji, swobodnego poruszania się w obcojęzycznym środowisku, wyrażania poglądów i emocji w kontaktach ze światem zewnętrznym. Zminimalizowaliśmy jednak główny mankament metody komunikacyjnej wynikający ze stosowania w tej metodzie nauki „kursant od kursanta” (a więc zagrożenie tzw. fosylizacją błędów). Dzięki ograniczeniu liczebności osób w grupie, lektor pozostaje osobą centralną zajęć (a nie jedynie „uczynnym lecz rzadko obecnym pomocnikiem”) – może na bieżąco kontrolować postępy uczestników kursu, a kursanci mają możliwość wielokrotnego kontaktu z lektorem i nauki wymowy od niego. Przy czym w naszej metodzie nadal wykorzystujemy podstawowy atut metody komunikacyjnej – atrakcyjność zajęć (ich niekonwencjonalność) oraz szybki rozwój umiejętności wypowiadania się w języku docelowym.

Aktywizacja i Materiały

Interesujące zagadnienia poruszane na zajęciach oraz odzwierciedlanie rzeczywistych warunków użycia języka zachęcają do aktywności kursantów. Na zajęciach z młodzieżą szczególnie dbamy, by nie wkradła się nuda i poczucie bezsensu.

W trakcie zajęć kursanci oprócz podręczników wykorzystują przygotowane przez lektora pod kątem konkretnej grupy kursowej materiały np. teksty źródłowe, gry i zabawy, teksty autentyczne, wzory egzaminów etc. – program jest realizowany indywidualnie w zależności od postępów kursantów.

Wewnętrzny i zewnętrzny monitoring

Postępy uczestników kursu są regularnie kontrolowane przez lektora tak w trakcie każdych zajęć, jak i poprzez testy czy też rozmowy kontrolne lektor-kursant. Unikamy jednak stresu i wszelakich negatywnych emocji. W zamian wspieramy uzasadnioną pewność siebie.

Kursy są także monitorowane przez metodyka – pilnujemy wysokiego poziomu kursów, jednocześnie nie ignorując oczekiwań kursantów. Nasi kursanci przygotowywani są do egzaminów zewnętrznych, które mogą zdawać w siedzibie LinguaCity lub w innych ośrodkach.

Zajęcia uzupełniające

Możliwość realizacji indywidualnych zajęć uzupełniających (opcja dodatkowo płatna) – w tym możliwość zajęć realizowanych techniką e-learningu. Zajęcia te są zalecane w przypadku osób dłużej (lub często) nieobecnych na zajęciach oraz osób mających problem z przyswojeniem danej części materiału/umiejętności językowych. Przyświeca nam wiara, że jeśli wczoraj czegoś nie osiągnąłeś, możesz zrobić to dziś.

Program motywacyjny

Preferujemy motywowanie pozytywne – nagrody. Zależy nam też na rozwoju motywacji wewnętrznej kursantów – wzbudzeniu żywego zainteresowania językiem oraz kulturą danego kraju.

Co dalej po ukończeniu kursu w LinguaCity?

Sylwetka Absolwenta

Absolwenci Lingua Future Teens mają znakomite kompetencje językowe (często są poliglotami), co w połączeniu z szeroką wiedzą pozwala im swobodnie i z pewnością siebie rozmawiać na wiele tematów. Zdają egzaminy maturalne oraz międzynarodowe egzaminy językowe z bardzo dobrymi wynikami.

Graduates of the university toss their caps up. They finish their studies at the university. They are happy.

Dzięki udokumentowanej i autentycznej znajomości języków obcych łatwiej im podjąć studia w zagranicznych ośrodkach naukowych, a w przyszłości odnaleźć interesującą ścieżkę zawodową. Nasi absolwenci mają głęboko zakorzeniony szacunek do innych, odznaczają się postawą proekologiczną, są odpowiedzialni, zdobyli kompetencje XXI wieku. Potrafią pracować zespołowo, nie są nastawieni na rywalizację, lecz współpracę, umieją tworzyć ambitne projekty, znają i stosują nowoczesne techniki pracy. Mają zatem pogłębione umiejętności społeczne, emocjonalne oraz intelektualne.

Program Lingua Future to coś więcej niż biegłe mówienie w wielu językach – to samodzielne, odważne i kreatywne myślenie.

Jaki język chcesz poznać?

Dostępne języki obce

Kursy językowe dla młodzieży to doskonała okazja do powtórzenia materiału przed ważnym egzaminem, jak np. matura. Niejednokrotnie opanowanie obszernego materiału na własną rękę jest poważnym wyzwaniem. Choć można zdecydować się na zajęcia indywidualne, brak integracji z grupą sprawia, że mamy mniejsze umiejętności konwersacyjne. Wiele zależy od tego, czy chcemy powtórzyć gramatykę, przełamać barierę językową, nauczyć się biegle mówić w języku obcym ze względu na podjęcie pracy za granicą czy jedynie podszlifować umiejętności. Nawet, jeśli świetnie rozumiemy język obcy, potrafimy pisać i czytać, ale boimy się rozmawiać, umiejętności na niewiele się przydadzą.

W przypadku, gdy chcesz nauczyć się swobodnej rozmowy w języku angielskim, kursy językowe dla młodzieży są doskonałym rozwiązaniem. Wchodzisz w interakcje z innymi uczącymi się, masz możliwość poznawania nowych osób, które mają podobne cele do Twoich. Dzięki grupowym lekcjom, rozmowa w obcym języku nie będzie stanowiła dla Ciebie żadnego problemu. Regularne zajęcia sprawią także, że będziesz mieć stałą motywację do doskonalenia umiejętności językowych. Samodzielna nauka sprawia, że szybko się poddajemy i rezygnujemy. W przypadku kursów, jesteśmy stale motywowani.

Smiling young people looking from above
Side view of three excited students reading good news together on line in a laptop sitting in a desk in a classroom

Kursy językowe dla młodzieży - cena

Jeśli chodzi o kursy językowe dla młodzieży, ich cena jest znacznie niższa niż w przypadku prywatnych lekcji. Pozwala to na zaoszczędzenie sporej kwoty, a jakość zajęć jest na tyle wysoka, że bez trudu można osiągnąć swój cel związany z nauką języka obcego. Zajęcia odbywają się w szkołach językowych o różnych porach, dlatego można swobodnie dopasować i wybrać dla siebie odpowiednie godziny tak, by nie kolidowały z pozostałymi obowiązkami. Ogromny plus to współpraca z innymi osobami uczęszczającymi na kurs. Interakcja poprawia sprawność budowania wypowiedzi mówionej, a także doskonale wpływa na kreatywność językową. Jeśli lubisz kontakt z innymi, zajęcia grupowe będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

W dzisiejszym świecie znajomość języków obcych pełni kluczową rolę w realizacji celów i rozwoju osobistym. Wyjazdy zagraniczne pozwalają na zdobycie nowych umiejętności, poznanie innych kultur, odkrycie ciekawych miejsc i możliwość nauki z materiałów dostępnych wyłącznie w innym języku. Oferujemy kursy dla młodzieży, dzięki którym rozwinięcie swoich umiejętności i poszerzenie wiedzy będzie odbywało się w przyjemny sposób.

W naszej szkole dostarczamy wiedzę, która zapewnia swobodną komunikację w sytuacjach codziennych, na wyjazdach, zajęciach na uczelni i w pracy zawodowej. Kursy prowadzone są w małych grupach, które pozwalają na indywidualne podejście do każdego z kursantów. W LinguaCity kładziemy nacisk na swobodną komunikację, dzięki której klienci zyskują pewność siebie i likwidują barierę językową, przez co śmiało posługują się językami i są otwarci na nowe doświadczenia. Oferowany kurs zapewnia praktyczną wiedzę, która przyda się w przyszłości i będzie stanowić dobry start w dorosłość. Aranżowane sytuacje i autentyczne materiały zapewniają zdobycie umiejętności językowych, które przydadzą się w przyszłości. W zależności od potrzeb naszych kursantów program jest realizowany w taki sposób, by całość była ciekawa, atrakcyjna i wspierała motywację do nauki.

Wykwalifikowani lektorzy i metodycy gwarantują odpowiedni poziom nauczania, dzięki czemu po zakończonym kursie istnieje możliwość podejścia do egzaminów zewnętrznych, które będą potwierdzeniem deklarowanej znajomości języka.

32 726 27 78