Kursy dla dzieci - LinguaCity - Centrum Obsługi Językowej, Katowice
Centrum Obsługi Językowej

Lingua Future Kids

Kursy dla dzieci

Fascynująca przygoda

Twoja pociecha jest aktywnym przedszkolakiem lub uczniem szkoły podstawowej? Chciałbyś, aby dziecko doskonaliło swoją wiedzę przy bardziej indywidualnym podejściu, niż mogą to zaoferować przedszkola czy szkoły? Lingua Future Kids to fascynująca przygoda, które pomaga dzieciom odkrywać świat i ułatwia im start w przyszłości.

Dlaczego już teraz?

  • Najmłodsi znacznie łatwiej niż dorośli przyswajają system fonetyczny, co umożliwia bardzo dobre opanowanie akcentu.
  • Wcześnie podjęta atrakcyjna edukacja uwrażliwia na języki i zachęca do dalszej nauki.
  • Naturalna ciekawość świata sprzyja poznawaniu języków, a nauka w formie zabawy w przyjaznej atmosferze sprawia, że przychodzi ona bez wysiłku (proces nieświadomej nauki języka)

Wczesne dzieciństwo jest więc bardzo dobrym momentem do rozpoczęcia edukacji.

Gdzie i kiedy?

Zajęcia odbywają się w domu klienta. Proponujemy zajęcia indywidualne, a jeśli kilkoro dzieci chce uczyć się razem, prowadzimy także zajęcia grupowe (w module: stwórz własną grupę). Lekcja może trwać 45 lub 60 minut.

Zabawa i nauka

Nauka, dostosowana do potrzeb rozwojowych dziecka, odbywa się w sposób naturalny dzięki zabawie, jest więc po prostu przyjemnością. Chętnie uczymy się przede wszystkim tego, co pobudza naszą ciekawość, dlatego lektorzy Lingua City tak prowadzą zajęcia, by były one fascynujące dla młodego kursanta i umacniały jego motywację wewnętrzną. Zajęcia łączą elementy zaskoczenia, angażujące uwagę najmłodszych, z elementami powtarzalnymi (wspólnie śpiewane piosenki, tradycja powitania i pożegnania), które budują poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty u dzieci oraz rozwijają tak zwaną pamięć mechaniczną.

Nie ma jednej metody

Mając na celu holistyczny rozwój dziecka oraz szanując indywidualność każdego ucznia, nie stosujemy wyłącznie jednej metody. Najnowsze badania wskazują, że wybór jednej metody w nauce języków obcych blokuje niekiedy harmonijny rozwój wszystkich umiejętności lingwistycznych, dlatego program Lingua Future Kids opiera się na pluralizmie metodologicznym. Wykorzystywane są między innymi:

Metoda naturalna

Proces nauczania jest zbliżony do tego, w którym dziecko uczy się języka ojczystego. W przyjaznej atmosferze lektor prostym językiem opowiada o tym, co właśnie się dzieje, więc sens komunikatu jest zrozumiały dla najmłodszych.

Cicha metoda (elementy)

Zabawa kolorowymi klockami, puzzlami oraz wsłuchiwanie się w historie sprawiają, że dzieci lepiej się koncentrują.

Metoda reagowania całym ciałem

Wzorująca się na relacji matka-dziecko metoda zakłada korelację między słowem a ruchem fizycznym, uaktywnia obie półkule mózgowe. Nie martw się więc, że Twoja pociecha jest zbyt ruchliwa – będzie dobrze znała języki obce.

Metoda komunikacyjna

Czym jest znajomość języka obcego bez umiejętności porozumiewania się? Przed kursantami stawiamy zadania typowe dla sytuacji z życia codziennego, a mali uczniowie lubią wcielać się w nowe role (wykorzystujemy elementy dramy). Dzięki programowi Lingua Future Twoja pociecha bez problemu kupi sobie wakacyjną pamiątkę.

Metoda polisensoryczna

Stymulacja polisensoryczna uaktywnia wszystkie zmysły ucznia, co przyśpiesza jego postępy w nauce. Pracujemy w specjalnie zaaranżowanych pomieszczeniach oraz stosujemy atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Zapach pomarańczy, miękkość poduszki i tupot nóżek – wszystko to, żeby uczniowie lepiej zapamiętywali leksykę.

Dodatkowa pomoc

Rodzice pozostają w stałym kontakcie z lektorem, na bieżąco informowani są o postępach dziecka. Dodatkową pomocą dla najmłodszych i ich rodziców jest możliwość skorzystania z platformy e-learningowej, stanowiącej bazę materiałów do ćwiczeń oraz środek do komunikacji z lektorem.

Sylwetka absolwenta

Kompleksowy program Lingua Future Kids zakłada więcej niż tylko edukację lingwistyczną. Został tak skonstruowany, żeby jego absolwenci byli bohaterami przyszłości – kreatywnymi i odważnymi odkrywcami, którzy mogą pochwalić się wiedzą o kulturach rozmaitych krajów i otaczającym świecie, potrafią pracować zespołowo, mogą rozmawiać na wiele tematów, mają liczne pasje i są coraz bardziej samodzielni. Umiejętności językowe – jedna z „supermocy”, jaką otrzymują uczestnicy programu – stają się w ten sposób kluczem do całościowego rozwoju.

Jaki język chcesz poznać?

Dostępne języki obce

32 726 27 78