W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Pliki te stosujemy w celu: zapewnienia użytkownikom większej funkcjonalności i użyteczności oraz w celach statystycznych.
W każdym czasie mają Państwo możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących plików cookies w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z serwisu przy ustawieniach przeglądarki internetowej umożliwiających ich zapisanie w Państwa urządzeniu, jest równoznaczne ze zgodą na ich stosowanie. Dowiedz się więcej
Wybierz język obcy

Angielski - Egzamin TOEIC, TOEFL

strona główna +

Coraz więcej pracodawców, określając wymogi, jakie ma spełnić potencjalny pracownik, wskazuje na konieczność posiadania certyfikatu językowego – dotyczy to zwłaszcza języka angielskiego. Mierzeniem kwalifikacji językowych w środowisku pracy zajmuje się organizacja ETS, która stworzyła egzamin TOEIC.


Największe zalety przystąpienia do tego testu to:

  • ocena praktycznych umiejętności,
  • szybkie uzyskanie wyników,
  • ważny wpis do CV.

Pracodawcy, którzy chcą poszerzyć kompetencje zatrudnionych osób, często wysyłają je na kurs przygotowujący do egzaminu TOEIC. Szczególnie gdy chodzi o pracowników, którzy wykonując swoje obowiązki w firmie, mają kontakt z zagranicznymi kontrahentami lub klientami.

W LinguaCity prowadzimy również zajęcia przygotowawcze do innego testu kompetencji opracowanego przez ETS. Egzamin TOEFL to najczęściej wykorzystywany w zagranicznych uczelniach sprawdzian kompetencji językowych. Ponad 9000 uniwersytetów na całym świecie wymaga od obcokrajowców przystąpienia do tego testu w celu określenia poziomu, na jakim posługują się językiem angielskim. Na podstawie wyników podejmowane są decyzje dotyczące nie tylko rekrutacji na studia, ale nierzadko również przyjęcia do pracy.

Jeśli chcesz przystąpić do jednego z opisanych egzaminów, zapoznaj się z informacjami poniżej.


Najbliższe egzaminy TOEIC L&R w LinguaCity:
Sesja zimowa: 9.12.2017, rejestracja do 24.11.2017 r.
Sesja letnia: 19.05.2018, rejestracja do 4.05.2018 r.
Ceny egzaminów TOEIC z języka angielskiego:
Wariant L&R – 450 PLN
Wariant S&W – 430 PLN
Wariant Bridge – 360 PLN

 

Egzaminy ETS z języka angielskiego, które możesz zdać z LinguaCity, pozwalają uzyskać zarówno certyfikaty przydatne w środowisku pracy (zwłaszcza egzaminy z rodziny TOEIC), jak i podczas edukacji i w karierze akademickiej (egzaminy z grupy TOEFL).

Z nami przygotujesz się i przystąpisz do następujących egzaminów certyfikujących:

 

 

 

 

 

 EGZAMINY ETS - KTÓRY WYBRAĆ?

 

 

 

 TOEIC LR

Egzamin TOEIC Listening and Reading

 

TOEIC Listening & Reading to od 35 lat najczęściej zdawany egzamin z języka angielskiego w międzynarodowym środowisku pracy. Co roku przystępuje do niego ponad 7 milionów kandydatów, a ponad 14 tysięcy organizacji wykorzystuje go jako narzędzie audytu językowego.

TOEIC L&R pozwala zweryfikować umiejętności czytania i rozumienia ze słuchu na poziomie A1-C1.

Format egzaminu to test wyboru składający się z 200 pytań w dwóch sekcjach:

 

Sekcje egzaminuCzas trwaniaLiczba pytańSkala punktacji
Reading 75 minut 100 5 - 495
Listening 45 minut 100 5 - 495

 

Test zawsze się zdaje – wynik jest podawany w postaci liczby punktów na skali.

Dokumentem potwierdzającym zdanie egzaminu jest Raport Wyników i Certyfikat.

 

W ramach przygotowania się do egzaminu TOEIC L&R zapraszamy na kursy języka angielskiego z elementami języka biznesowego (Office/Business English).

 

Najbliższa planowana edycja rocznego kursu przygotowującego do egzaminu: październik 2017 r., planowana sesja egzaminacyjna: grudzień 2017 r.

 

Istnieje także możliwość przystąpienia do egzaminu bez kursu przygotowawczego. Sesje egzaminacyjne możemy zorganizować w ustalonym terminie dla wszystkich chętnych.

 

 


 

 

TOEIC SW

Egzamin TOEIC Speaking and Writing

 

TOEIC Speaking & Writing to nowoczesny, komputerowy egzamin z mówienia i pisania w środowisku pracy. Powstał jako uzupełnienie egzaminu TOEIC L&R. Pozwala zweryfikować umiejętności produktywne w posługiwaniu się językiem na poziomach A1-C1.

Cały egzamin trwa około 80 minut i jest podzielony na dwie części:

 

Sekcje egzaminuCzas trwaniaLiczba pytańSkala punktacji
Speaking 20 minut 11 0 - 200
Writing 60 minut 8 0 - 200

 

W ramach przygotowania się do egzaminu TOEIC S&W zapraszamy na kursy języka angielskiego z elementami języka biznesowego (Office/Business English).

 

 


 

 

TOEIC Bridge

Egzamin TOEIC Bridge

 

TOEIC Bridge jest międzynarodowym certyfikatem z języka ogólnego przeznaczonym dla osób na poziomach A1-B1. Pozwala ocenić rozumienie tekstu czytanego i pisanego.

Świetnie sprawdza się jako narzędzie audytu językowego w firmach.

Format egzaminu to test wyboru obejmujący 100 pytań w dwóch sekcjach:

 

 A1A2B1
Listening (10 - 90 pkt) 46 70 86
Reading (10 - 90 pkt) 46 64 84
TOTAL 92 134 170

 

W ramach przygotowania się do egzaminu TOEIC Bridge zapraszamy na dowolnie wybrany kurs języka angielskiego.

 

Istnieje także możliwość przystąpienia do egzaminu bez kursu przygotowującego. Sesje egzaminacyjne możemy zorganizować w ustalonym terminie dla wszystkich chętnych.

 

 


 

 

TOEFL

Egzamin TOEFL ITP

 

TOEFL jest najbardziej prestiżowym certyfikatem znajomości języka angielskiego w anglojęzycznym środowisku akademickim, zdawanym w całości na komputerze, z wykorzystaniem Internetu. Wyniki tego egzaminu uznaje ponad 9 tysięcy instytucji na całym świecie.

Egzamin TOEFL pozwala sprawdzić wszystkie kompetencje językowe: słuchanie, czytanie, mówienie, pisanie w kontekście akademickim. Szczególnie poleca się go osobom, które chcą studiować i pracować za granicą. W ramach egzaminu oceniane są poziomy B1-C1.

Egzamin TOEFL trwa 4 godziny i jest podzielony na cztery sekcje:

 

Sekcje egzaminuCzas trwaniaLiczba pytańSkala punktacji
Reading 60 - 80 minut 36 - 56 0 - 30
Listening 60 - 90 minut 34 - 51 0 - 30
Przerwa 10 minut - -
Speaking 20 minut 6 zadań 0 - 30
Writing 50 minut 2 zadania 0 - 30

 

Do egzaminu TOEFL można przystąpić w ramach sesji otwartych w wybranych ośrodkach.

W LinguaCity pomożemy Ci przygotować się do egzaminu i pomożemy w rejestracji na sesję w wybranym terminie.

 

 


 

 


TOEFL Junior

Egzamin TOEFL Junior

TOEFL Junior to międzynarodowy certyfikat przeznaczony dla uczniów szkół językowych, gimnazjalistów i licealistów, sprawdzający umiejętności językowe z poziomów A2-B2.

Przyda się osobom, które chcą uczyć się w zagranicznych szkołach, i tym, które w przyszłości chciałyby podejść do egzaminu TOEFL iBT.

Egzamin TOEFL Junior składa się z trzech sekcji, w których sprawdza się czytanie ze zrozumieniem, rozumienie ze słuchu oraz użycie gramatyki i słów w kontekście.

 

 Więcej informacji w sekretariacie szkoły oraz pod adresem mailowym kursy@lingua-city.com.