W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Pliki te stosujemy w celu: zapewnienia użytkownikom większej funkcjonalności i użyteczności oraz w celach statystycznych.
W każdym czasie mają Państwo możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących plików cookies w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z serwisu przy ustawieniach przeglądarki internetowej umożliwiających ich zapisanie w Państwa urządzeniu, jest równoznaczne ze zgodą na ich stosowanie. Dowiedz się więcej
Wybierz język obcy

Metoda LinguaCity

strona główna +

METODA LINGUACITY – najważniejsze założenia

 

1. PODSTAWY METODYCZNE W nauczaniu wykorzystujemy zmodyfikowaną przez zespół LinguaCity metodę komunikacyjną.  Tak więc podobnie jak w standardowej metodzie komunikacyjnej celem zajęć jest  rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych kursantów, a więc umiejętności wymiany informacji (w tym z zakresu wykonywanej pracy), swobodnego poruszania się w obcojęzycznym środowisku, wyrażania poglądów i emocji w kontaktach ze światem zewnętrznym. W naszej metodzie wyeliminowaliśmy jednak główny mankament metody komunikacyjnej wynikający ze stosowania w tej metodzie nauki „kursant od kursanta” (a więc zagrożenie tzw. fosylizacją błędów). Dzięki ograniczeniu liczebności osób w grupie, lektor pozostaje osobą centralną zajęć (a nie jedynie „uczynnym lecz rzadko obecnym pomocnikiem”) – może na bieżąco kontrolować postępy uczestników kursu, a kursanci mają możliwość wielokrotnego kontaktu z lektorem i nauki wymowy od niego. Przy czym w naszej metodzie nadal wykorzystujemy podstawowy atut metody komunikacyjnej - atrakcyjność zajęć (ich niekonwencjonalność). Ponadto w kursach organizowanych dla partnerów biznesowych nierzadko istnieje konieczność zwrócenia większej uwagi (aniżeli w standardowej metodzie komunikacyjnej) na umiejętność czytania i rozumienia tekstu oraz samą umiejętność pisania.

 

2. AKTYWIZACJA Aktywność uczestników jest pobudzana poprzez poruszanie w trakcie zajęć interesujących dla nich zagadnień. W przypadku firm jest to często problematyka branżowa, zainteresowania klientów etc.  Ponadto odtwarzanie w trakcie zajęć rzeczywistych warunków wykorzystania języka.

 

3. MATERIAŁY W trakcie zajęć kursanci oprócz podręczników wykorzystują przygotowane przez lektora pod kątem  konkretnej grupy kursowej materiały np. teksty źródłowe, gry i zabawy, teksty autentyczne etc. – program jest realizowany indywidualnie w zależności od postępów kursantów.

 

4. MONITORING WEWNĘTRZNY Postępy uczestników kursu są regularnie kontrolowane przez lektora tak w trakcie każdych zajęć jak i poprzez testy czy też rozmowy kontrolne lektor-kursant.

 

5. MONITORING ZEWNĘTRZNY Kursy są monitorowane przez metodyka – pilnujemy wysokiego poziomu kursów, jednocześnie nie ignorując oczekiwań kursantów i Zleceniodawcy.

 

6. ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Możliwość realizacji indywidualnych zajęć wyrównawczych (opcja dodatkowo płatna) – w tym możliwość zajęć realizowanych techniką e-learningu. Zajęcia te są zalecane w przypadku osób dłużej (lub często) nieobecnych na zajęciach  oraz osób mających problem z przyswojeniem danej części materiału/umiejętności językowych.

 

7. PROGRAM MOTYWACYJNY Proponujemy ustalenie przez Zleceniodawcę programu motywującego uczestników kursu (preferujemy motywowanie pozytywne – nagrody).