W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Pliki te stosujemy w celu: zapewnienia użytkownikom większej funkcjonalności i użyteczności oraz w celach statystycznych.
W każdym czasie mają Państwo możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących plików cookies w swojej przeglądarce internetowej. Korzystanie z serwisu przy ustawieniach przeglądarki internetowej umożliwiających ich zapisanie w Państwa urządzeniu, jest równoznaczne ze zgodą na ich stosowanie. Dowiedz się więcej
Wybierz język obcy

Wakacyjne

strona główna +

Zapraszamy wszystkich przybywających do nas z odległych krajów do intensywnej nauki języka polskiego w okresie letnim. Oferujemy kursy na wszystkich poziomach zaawansowania.


Szczegóły kursu:
Czas trwania - 4 tygodnie
Termin kursu - lipiec, sierpień lub wrzesień
Ilość godzin - 32
Liczba uczestników - 4-7 osób

Kurs przeznaczony:

  • dla obcokrajowców podejmujących studia w Polsce
  • dla pracowników oddelegowanych do pracy w Polsce i członków ich rodzin
  • dla osiedlających się w Polsce
  • dla miłośników Polski

Na poziomie podstawowym kurs obejmuje:

  • podstawowe elementy języka polskiego przydatne w sytuacjach życia codziennego (przedstawianie się, rozmowa o pracy, rodzina, kolory, pogoda, zainteresowania)
  • słownictwo niezbędne do komunikowania się (pytanie o drogę, podróż, sytuacje na lotnisku/dworcu, zakupy, restauracja)
  • gramatyka w pigułce (czas teraźniejszy, przeszły, stopniowanie przymiotników, podstawowe czasowniki, liczebniki itp.)
  • konwersacje

W zależności od powodów podjęcia nauki, kursy stopnia ponadpodstawowego są przygotowywane z myślą o przyswojeniu przez kursantów języka w najbardziej przydatnym im zakresie. I tak przykładowo - dla osób podejmujących studia wprowadzane jest słownictwo z zakresu wybranych kierunków nauki, dla pracujących - specjalistyczne wyrażenia branżowe, a w przypadku osób osiedlających się i rodzin pracowników - bogatsze słownictwo potoczne związane z codziennym życiem.
Niezaprzeczalnym atutem naszych kursów jest możliwość (na życzenie kursantów) prowadzenia zajęć przez dwóch lektorów, odbywania zajęć w rzeczywistych sytuacjach (zajęcia "na mieście"), organizacji zajęć wyjazdowych - w plenerze (np. weekendowe w miejscowościach wypoczynkowych), dodatkowych konsultacji weekendowych.

W ramach kursów oferujemy najnowsze materiały dydaktyczne.

Oprócz kursów grupowych oferujemy również zajęcia indywidualne dostosowane do oczekiwań i możliwości pojedynczych osób. W ramach tych zajęć istnieje możliwość np. realizacji części nauczania przy wykorzystaniu programów komputerowych i kontaktów z lektorem odbywających się za pomocą środków łączności elektronicznej.

Zapraszamy!